Przywróc blask swojej nieruchomości.

Jak skutecznie czyścić elewację w budynku mieszkalnym?

Czyszczenie elewacji budynków mieszkalnych powinno być wykonywane regularnie, by móc na jak najdłuższy czas zachować jej piękny wygląd. W ten sposób usuwamy też mikroorganizmy, które osiadają na niej i mogą powodować uszkodzenia.

Czyszczenie elewacji domu KROK PO KROKU

Czyszczenie elewacji jest istotne, ponieważ w poszczególnych porach roku jest ona narażona na różne zabrudzenia i uszkodzenia. Np. w okresie wiosennym są to opadające z drzew kwiaty i pyłki, które mogą przylegać do fasady. Wiele osób używa też do opalana domu pieca węglowego, dlatego po zakończeniu okresu grzewczego pozostałości sadzy mogą zalegać na elewacji, stąd konieczność jej czyszczenia w okresie wiosennym.
Zanim jednak zadbamy o odświeżenie elewacji warto zastanowić się nad wyborem najlepszego produktu czyszczącego. Do czyszczenia i pielęgnacji elewacji warto używać specjalnych płynów, które pozwalają pozbyć się zabrudzeń. Są to preparaty przeznaczone do usuwania np. kurzu, sadzy lub substancji oleistych. W uzasadnionych sytuacjach warto sięgnąć także po preparaty przeciw mikroorganizmom, które skutecznie likwiduje większość rodzajów glonów, grzybów i pleśni.

Czyszczenie elewacji z tynkowej z kamienia

Elewacja z tynkiem i kamieniem również wymaga czyszczenia. Jeśli jest to nowa elewacja to konieczne jest jej zabezpieczenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, a w przypadku starszej - należy ją regularnie czyścić i chronić przed mikroorganizmami.
Takie materiały wykończeniowe jak np. kamień są narażone na działanie pleśni i grzybów. Czasami pojawia się na nich również wilgoć, ponieważ ściana nie jest właściwie zabezpieczona. Warto wówczas czyścić ją odpowiednio dobranymi preparatami, np. z przeznaczeniem do kamienia, cegły lub tynku.
Z założenia elewację tynkową czyści się z zastosowaniem myjki parowej lub twardej szczotki. Z kolei elewację klinkierową należy czyścić delikatnie w sposób mechaniczny piaskarką lub metodą "kamień o kamień". Elewację kamienną na ogół czyści się odpowiednim środkiem do kamienia. W tej sytuacji czyszczenie elewacji za pomocą wody z dodatkiem takiego preparatu jest najlepszym wyborem.

Niektórzy z szerokiego grona naszych zadowolonych Klientów

Facebook